DLACZEGO NAPISAŁAM E-BOOKA O BIZNESIE W BRANŻY MODOWEJ?

E-book na temat biznesu w branży modowej powstał podczas mojego urlopu macierzyńskiego. Macierzyństwo zmieniło mnie jako osobę i przewartościowało wiele rzeczy. Przed urodzeniem synka, Oriona zależało mi, aby mój wolny czas wykorzystywać na częste spotkania ze znajomymi. Byłam taką hulaj duszą i ciężko było mnie utrzymać w domu. 

Teraz każdą wolną chwilę, w której nie jestem w pracy, nie zajmuję się synem i domem, spędzam na tworzeniu treści, które wpłyną pozytywnie na życie innych ludzi. Kiedy piszę, planuję i tworzę, czuję się spełniona. 

Zagłębiając się w tematykę e-booków zauważyłam, że większość z nich dotyczy macierzyństwa, dekoratorstwa, odżywiania i prowadzenia biznesu online. Ale nie spotkałam się z ani jednym e-bookiem, na temat mody. A tym bardziej na temat biznesu w branży modowej, pokazującego tą przestrzeń „zza kulis”. Postanowiłam wypełnić tą lukę!

Tak więc: NAPISAŁAM E-BOOKA NA TEMAT BIZNESU DOTYCZĄCEGO BRANŻY MODY LUKSUSOWEJ

Materiał jest oparty na moim 8-letnim doświadczeniu pracy dla 2 globalnych marek: ARMANIEGO oraz VERSACE i pokazuje ścieżkę kariery zawodowej jaką przeszłam. Teraz dzielę się z Wami moim doświadczeniem i wiedzą. Dlatego jeśli interesujesz się modą i pragniesz rozwijać swoje zawodowe skrzydła w tej branży, ten e-book jest właśnie dla Ciebie! 

⚜️Fashion Business Handbook

Tak brzmi tytuł mojego e-booka napisanego na temat biznesu w branży modowej!

Fashion Business Handbook zabierze Was w podróż do Londynu oraz Mediolanu i opowie historię zwykłej dziewczyny z warszawskiego Gocławia, której najskrytsze marzenia o pracy w modzie, spełniły się. 

Kiedy miałam 12 lat codziennie oglądałam Fashion TV, gdzie wyświetlane były pokazy światowych marek. Między innymi takich jak: Chanel, Versace czy Armani. To te dwie ostatnie marki skradły moje serce i od zawsze marzyłam, aby w jakiś sposób znaleźć się w tym bajkowym świecie topowych projektantów mody. Chociażby roznosząc tylko kawę i ciasteczka klientom w showroomie, ale być tam i chłonąć doświadczenie oraz wiedzę. Postanowiłam niezwłocznie zacząć działać, aby spełnić swoje modowe marzenia!

Kiedy miałam 18 lat, mieszkałam już w Londynie i dostałam tą pierwszą wymarzoną pracę! Zaczęłam od stanowiska sprzedawcy w butiku Emporio Armani na ulicy Brompton Road nieopodal słynnego Harrods’a. Czułam się wtedy, jakbym wygrała miliony na loterii, ponieważ było to spełnieniem moich najskrytszych marzeń! Tylko w tym konkretnym butiku zostawiłam swoje CV. 

Bez żadnego doświadczenia w branży modowej, dostałam prace w butiku i po krótkim czasie stałam się najlepszym sprzedawcą tego sklepu. 

 • Ciekawi Was co było dalej? Jak przebiegała moja rozmowa o prace?
 • Jakich technik użyłam, aby w 3 dni pracy często przewyższać w sprzedaży osoby, które pracowały na pełen etat?
 • Jak wyglądały szkolenia personelu do obsługi klienta premium?
 • Dlaczego praca w sklepie była najlepszym przygotowaniem do mojej dalszej kariery w branży? 

 

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w pierwszym rozdziale e-booka zatytułowanym:

⚜️ Fundamenty Kariery

Jak zapoznasz się już z technikami sprzedaży i dowiesz dlaczego praca w butiku jest świetnym przygotowaniem do dalszej kariery w biznesie dotyczącym branży modowej, przychodzi czas na zgłębienie wiedzy dotyczącej systemu pracy w showroomie. 

⚜️ Rozdział drugi: Dystrybucja – ARMANI, VERSACE odpowie na pytania takie jak:

 • Jak wygląda praca Brand Managera?
 • Czym różni się dystrybutor od agenta?
 • Dlaczego właściwe warto nawiązać współprace z takim pośrednikiem?
 • Jak rozwinąć dystrybucję swojej marki?
 • Jakich technik może użyć Brand Manager, aby podwyższyć sprzedaż detaliczną? 
 • Jak dzieli się rok w branży modowej?
 • W jaki sposób zdobyć publikację w magazynach i portalach podczas Fashion Weeku?

 

W tym rozdziale mojego e-booka Fashion Business Handbook, dzielę się z Wami moim doświadczeniem zdobytym podczas pracy w Showroomie dla jednego z większych dystrybutorów marek zagranicznych na świecie: Clubu 21 oraz dla Armaniego i Versace. 

Kiedy rozpoczęłam współprace z Versace w 2012 roku, marka miała tylko 3 punkty sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Po 2 latach było już ich blisko 50, a po 4 ponad 80, czyniąc UK najszybciej rozwijającym się rynkiem na świecie. 

Jak to się wszystko zaczęło, jak wyglądało i co wpłynęło na tak szybki rozwój, przeczytacie w rozdziale drugim.

⚜️ Versace bez Tajemnic 

To tytuł rozdziału trzeciego i ostatniego mojego e-booka, który opisuje techniki dotyczące biznesu w branży modowej.

W tym rozdziale zabiorę Was w niesamowitą podróż po Showroomie Versace w Mediolanie, miejsca przepełnionego historią oraz luksusem! To właśnie tam Gianni Versace założył swoją pierwszą siedzibę marki w 1978 roku. 

 • Jak wyglądało moje pierwsze spotkanie z szefową, Donatellą Versace?
 • Jak wyglądała moja praca dla marki kiedy spędzałam czas w Mediolanie?
 • W jaki sposób osiągnęliśmy tak dynamiczny wzrost w sprzedaży hurtowej otwierając ponad 80 punktów sprzedaży marki w zaledwie 4 lata? 
 • Jak wygląda zwód kupca? Czym różni się kupiec pracujący dla marki od kupca  pracującego dla domu handlowego?

 

Wiedza branżowa jest przeplatana ciekawymi i czasami zabawnymi historiami, jakie pisze nam samo życie… Moje 4 lata pracy dla domu mody VERSACE w pigułce!

Co najważniejsze – nie przeczytacie tego w żadnej książce dostępnej na rynku!

PREMIERA E-BOOKA: MARZEC 2021

pl_PL